Sanayi Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Sanayi Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Ekim 15, 2020 Yazar admin 0

Sanayi Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri, işletmelerin mutfak bölümlerinde kullanmakta olduğu endüstriyel bulaşık makinelerinde zaman zaman arızalar olabilmektedir. Bu arızalar aşağıda maddeler halinde belirteceğiz.

Sanayi Bulaşık Makinesi Arızaları

 1. Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor ise rezistansı yanmış (patlamış) olabilir.
 2. Bulaşık makineniz su almıyor ise su giriş ventili arızalanmıştır. Bu parça arızalandığı zaman su almaz.
 3. Pompa motoru arızalandı ise; bu parça suyu boşaltmakla görevlidir. Parça da problem var ise suyu boşaltmaz.
 4. Emniyet sivici; bu parça arızalandı ise makine su almaz.
 5. Musluk; Makineniz su almaz ise öncelikle musluğun kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.
 6. Bulaşıklar kirli çıkıyor; Makineniz temiz yıkamıyor ise öncelikle deterjan alıp almadığı kontrol edilmelidir. Deterjan kalitesinden dolayı da temiz yıkamıyor olabilir.
 7. Makine hiç çalışmıyor; bu arızanın sebebi makinenizin kablo tesisatından dolayı olabilir. Yıkama zaman rolesinden dolayı olabilir. Makinenizde bulunan karttan dolayı olabilir.

Sanayi Bulaşık Makinesi Çözümleri

 1. Rezistansların tamiri mümkün değildir. Yenisi ile değişmesi gerekmektedir.
 2. Ventil arızalandı ise teknik servis çağrılıp ventilin yenisi ile değişmesi istenilmelidir.
 3. Pompa motoru arızası varsa yeni pompa motoru takılmalıdır.
 4. Emniyet sivici arızaları teknik personel tarafından kontrol edilmelidir. Arıza var ise yeni siviç takılmalıdır.
 5. Musluk kontrol edilmelidir. Musluk kapalı değil ise suların kesik olup olmadığına bakılmalıdır. Su ile ilgili sorun yok ise teknik servis çağırmanız gerekmektedir.
 6. Deterjan alıp almadığı kontrol edilmelidir. Deterjan pompaları bozulmuş olabilir. Deterjan pompalarında arıza varise yenisi alınmalıdır.https://www.ademutfak.com/deterjan-ve-parlatici-pompalari/
 7. Kablo tesisatı alanında yetkili personeller tarafından kontrol edilmelidir. Kablo tesisatında problem yoksa zaman rolesi ve makinenin beyni kontrol edilmelidir. Bu parçaların herhangi birinde problem var ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Sanayi Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri hakkında yukarıda maddeler halinde sorunları belirttik. Özellikle elektrik aksamları konusunda mutlaka teknik servis talebinde bulunun. Bu arızalar sertifikalı personeller tarafından giderilmelidir.

Markalar; Empero, Öztiryakiler, Maksan,İnoksan, Kayalar,Fagor, Edesa, Adona, Winterhalter,Atalay,Crystal,Elektrolux,Classeq vb. endüstriyel mutfak cihazları üreticisi olan her firmanın bulaşık makinesinde bu tarz arızalar zaman zaman olmaktadır. Arızaların tamiri veya bakımı için https://www.akasyamutfak.com/ Endüstriyel mutfak servisinden hizmet alabilirsiniz. Soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.